Pripravované zmeny v doprave od 1.januára 2014 sa netýkajú len zníženia pokút o 16%, ale čaká nás oveľa viac.

Zmeny nastanú napríklad :

  • pri registrácii vozidiel
  • zníženej viditeľnosti
  • škodových udalostiach s vozidlom
  • a aj pri pekných „značkách“ evidenčných číslach vozidiel

Zdroj: topky.sk

Rozdelené na  drobné

Registrovať vozidlá už nebudeme musieť priamo na dopravnom inšpektoráte, ale pribudne možnosť registrovať auto prostredníctvom internetu.

Za zníženej viditeľnosti budú musieť byť všetci účastníci cestnej premávky označený reflexným prvkom. Jedná sa hlavne o chodcov.  Jedna dobrá rada, ak nechcete chodiť v „elegantnej“ reflexnej veste. Pri kúpe novej bundy pouvažujte aj nad takou, ktorá tieto prvky už obsahuje. Je to lepšie pre Vašu bezpečnosť a od 1. januára to bude aj pre Vašu peňaženku pri strete s políciou.

Pri škodových udalostiach s vozidlom bude vinník povinný vyhľadať majiteľa poškodeného auta a spísať s ním správu o nehode.  Odkaz za stieračom už nebude stačiť. Inak tento odkaz sa pomerne často zneužíval a bolo na ňom napísané čokoľvek, len nie kontakt na vinníka  a  len aby vinník vyzeral dobre voči okoliu ak bol videný.

Ak budete chcieť pekné, alebo konkrétne evidenčné číslo na vozidlo už nebudete musieť poznať polovicu osadenstva na dopravnom inšpektoráte. Za poplatok 165,50 eur bude možné takéto číslo získať AK bude voľné.

http://nonstopradio.sk/web_player/index.html

Spustiť vysielanie:

www.nonstopradio.sk
WEB prehrávačSpustiť cez WinAmpSpustiť cez Windows MediaSpustiť cez RealPlayer
Sponzor vysielania: