V programe Made in Slovakia! môžete  denne počúvať žánrovo pestrú slovenskú tvorbu. Od dnes vám v tomto programe s radosťou predstavujeme aj Jaroslava Vyhničku a Revolt Production Music.  Jaroslav tvorí filmovú, televíznu alebo aj hernú hudbu a spolupracuje pri jej tvorbe so zaujímavými ľuďmi zo sveta.  Viac  informácií o tom kto je Jaroslav a čím sa zaoberá si môžete prečítať nižšie 😉

Čo to o mne
Moje meno je Jaroslav Vyhnička, mám 25 rokov a pochádzam z Dubnice nad Váhom . Ešte stále som študentom 4. ročníka na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne – Fakulta sociálno-ekonomických vzťahov. Aj keď koníčky moc zo štúdiom nesúvisia, práve vďaka nim je život pestrejší a je priestor pre to, aby sa činnosti navzájom dopĺňali.
Hudba
Ak by som mal zhrnúť čo všetko robím, tak jedným slovom by sa to nedalo. Celý život mám postavený na tvorení a vytváraní nových vecí. Začalo to hudbou, ktorej sa venujem už 12 rokov. Tú tvorím pod svojim menom pre filmy, hry a televízie. Ale všetko začalo sólovým projektom „Coldnoise“, ktorý by sa dal charakterizovať rôznorodosťou žánrov, ktoré sa pretínajú vo filmovej hudbe. Ako išli roky, vytvárala sa nová a nová hudba, spoznal som skvelých ľudí, bez ktorých by toto všetko nebolo možné. Áno, veľakrát práve tie sny sa nám plnia vďaka ľudom, dobrým a prajným. Ja som mal to šťastie na Alexandra Guirauda (FR), s ním tvorím väčšinu hudby, keďže projekty sú rozsiahle a pre jedného človeka by to bolo moc. A takto sa nám podarilo vďaka určitému šťastiu, náhode dostať do filmov ako sú: Being Up, When The Street Lights Go On, Pope Francis: A Man Of His Word, American Horor Story a pod. Medzi novinky by som určite radil spoluprácu zo skvelým umelcom a muzikantom Davidom Cechom album „Forest“ , ktorý bol publikovaný spoločnosťou Revolt Production Music (USA).  Na tomto nám hosťovali aj Stanislav Baláž (husle) & Peter Durak (gitara).
Filmy poskytujú veľký priestor pre tvorbu a kreativitu. Avšak najväčší prvok, kde sa dá vyhrať, z môjho pohľadu poskytujú práve hry. V tejto oblasti je doslovne práca hrou, hrou zo zvukmi, tónmi a melódiami. Medzi osobne najobľúbenejší projekt radím hru Mimpi Dreams od Silicon Jelly (po novom Dreadlocks ). Ale pracovali sme aj s mnohými zaujímavými klientmi ako je napríklad automobilka Škoda, Windows, alebo projekt Britského vzdelávacieho programu hra Williama Shakespearea: A Midsummer Night’s Dream . Keďže sa chceme v tejto oblasti posúvať, pridali sa do nášho tímu aj noví členovia . Jedná sa o zvukárov Erika Osvalda a Andreja Novosada, sú to chalani veľmi šikovní a práca s nimi napreduje hladko. Okrem toho v našom malom spolku kreatívcov je aj Patrik Björkström, ten je ilustrátor a je pre nás veľká česť ho mať na svojej strane. Pracuje aj pre Blizzard, jeho práce je možné vidieť na hre Hearthstone.


Fotografie
Ak čokoľvek chceme robiť je potrebné mať inšpiráciu, tvorivý aspekt a motiváciu niečo začať a hlavne dokončiť. V tomto mne osobne pomáha príroda. Ale niečo tomu chýbalo a to je čo s načatým časom, odpoveďou bolo fotenie. A tak popri hudbe sa chodím „vyvenčiť“ a čo to aj pofotiť. Zameriavam sa hlavne na prírodu a zvieratá, moje práce je možné vidieť v rôznych časopisoch ale aj zahraničných portáloch. Za osobný úspech ale aj radosť ak je možné zdielať našu prírodnú slovenskú krásu vo svete. Ale nie len prírodnú celkovo poukázať na to, že tie najkrajšie veci máme na dosah rúk a nemusíme nikde cestovať. Poprípade opačne, oplatí sa cestovať k nám. Tieto pohľady a názory sa snažím spisovať ako redaktor v časopise Veronica, ktorý sa práve zameriava na prírodu a jej ochranu.

Na záver, aký je celý význam toho čo robím, nie len pre mňa možno pre každého človeka. Niečo tu po sebe zanechať, aby to robilo radosť ľudom a menilo ich život k lepšiemu. Možno aj trošku ich tak jemne nakoplo ako múza, že áno dá sa všeličo len treba do toho vložiť srdce. A brať to s humorom a úsmevom. Nie všetko sa podarí, nie všetko je podľa našich predstáv, ale aj pád je predsa posun dopredu. No nie ? Touto cestou teda želám veľa inšpirácie a nápadov každému.

Sme NONSTOP Rádio
HRÁME DOBRÚ HUDBU
www.nonstopradio.sk
info@nonstopradio.sk