Pop rocková kapela QUIET, ktorá tento rok oslavuje päť rokov existencie, prichádza s novým videom a singlom “Hrdina”. Pieseň má povzbudiť k hrdinských činom a pripomína nám, že v každom z nás môže byť hrdina. Ako model vzali československých letcov z druhej svetovej vojny, ktorým je pieseň venovaná.

19488837_10207844514229703_7619521280507802867_o

Je to už 72 rokov od konca druhej svetovej vojny, ktorá bude navždy spojená s osudmi padlých československých letcov v službách britskej Royal Air Force. Mnohí z nich obetovali to najdrahšie pre našu krajinu – svoje životy. Slovenská skupina juhočeských hudobníkov zaujímavo spracovala túto tému vo svojej novej piesni. Hrdinské činy

československej eskadry sú prezentované ako model pre našu generáciu. Kapela si myslí, že v dnešnej modernej dobe sa na hrdinov skôr čaká, než aby sa prebudili v nás.

 

Spevák Ján Levársky k tomu dodáva: “to pieseň nebola sprvu plánovaná rýdzo ako pripomienka letcov RAF, mala ukazovať, že v minulosti bolo veľa prípadov, keď obyčajný človek dokázal vystúpiť z davu a stať sa príkladom a inšpiráciou pre ostatných, veľakrát aj za cenu tej najvyššej obete. Až keď sme začali riešiť klip, tak nás napadlo, že u nás v Českých Budejoviciach je bývalé vojenské letisko, ktoré oslavuje osemdesiate výročie. Navyše bol nedávno vybudovaný krásny pamätník na počesť pilotov, ktorí zomreli počas bitky o Britániu. Tým to všetko začalo do seba zapadať a naše nutkanie dať tejto piesni väčší význam bolo brané ako osud. Vždy som premýšľal o tom, čo sa tým ľuďom vtedy dialo v hlave, či vedeli čo robiť, či o tom premýšľali a pochybovali o tom? Neviem, ale dnes o nich nikto nemá pochybnosti.”

Snimek obrazovky 2017-06-18 v17.21.52

Singel Hrdina bol natočený v štúdiu Biotech pod vedením známeho producenta Ecsona Waldesa. Ten spolupracoval s menami ako Richard Krajčo, Mandrage, Xindl X alebo David Koller zo skupiny Lucie. Nahrávanie videa sa uskutočnilo v spolupráci s Letiskom České Budejovice, ktoré poskytlo priestory na natáčanie. Symbolicky sa v klipe objavuje pamätník na počesť letcov druhej svetovej vojny, ktorý bol postavený v Českých Budejoviciach pred dvoma rokmi. Celé video bolo natočené spoločnosťou Magic Pictures, ktorá spolupracovala s viacerými poprednými českými umelcami. Novinku od skupiny QUIET môžete počúvať od dnes vo vysielaní NONSTOP Rádia. Stačí sa kdekoľvek naladiť prostredníctvom internetu, mobilu, tabletu, car audio streamu, wifi rádioprijímačov, alebo jednoducho cez www.nonstopradio.sk

Sme NONSTOP Rádio
HRÁME DOBRÚ HUDBU
www.nonstopradio.sk
info@nonstopradio.sk