Slovenská pop/rocková scéna se môže pochváliť  novým prísľubom. Je ním spevák a muzikant Janchi, ktorý sa  dostal do povedomia vďaka kapele Quiet, v ktorej pôsobil šesť rokov. V súčasnosti sa vydáva na sólovú dráhu a z tej prezentuje prvú lastovičku  – pesničku V dobrej viere, ku ktorej vznikol aj klip.

„Video je z dielne študentov z FAMO Písek, pričom o scenár a réžiu sa postaral Jan Adam Václav. Spomenúť musím tiež skvelú prácu kameramana Ondřeja Kymla. Myslím, že sa výsledok podaril, klip príjemne korešponduje so samotnou skladbou, na ktorej sa zvukovo podpísal Ondřej Žatkuliak z Roof top studia, hovorí Janchi.

Mladý interpret žije dlhé roky v Českých Budějoviciach, ale pôvodom je zo Slovenska. „Prvé  texty k pesničkám som písal po slovensky a po určitom čase som sa v tom cítil ako doma. Začal som chápať a cítiť melódiu tohto jazyka, a tak som u neho zostal. Je to pre mňa prirodzené,“ vysvetľuje a dodáva, že žánrovo viac-menej nemá hranice. „Nechávam sa inšpirovať i funky, bluesom, folkom, RnB alebo dokonca rapom. Všetko ma nejakým spôsobom ovplyvňuje a moju vlastnú tvorbu obohacuje.“

 

Janchi má už na konte aj prvé koncerty. „K môjmu prekvapeniu som  stihol aj prvé letné akcie, rozbehlo sa to skutočne rýchlo a musím povedať, že vystúpenia dopadli na výbornú. Určite fajnový štart. Teším sa na ďalšie koncerty, ktoré sú predo mnou,“ uzatvára.

 

Klip V dobrej vierehttps://youtu.be/wS-w_0gnHGs

Facebookwww.facebook.com/janchi.official

 

SmeNONSTOP Rádio
HRÁME DOBRÚ HUDBU
www.nonstopradio.sk
info@nonstopradio.sk