Narodená v Mali, aktuálne žijúca a tvoriaca hudbu na Slovensku, spievajúca v troch jazykoch pop svetovej úrovne – tak to je nová vychádzajúce exotická hviezda svetového popu, dancu a afrotrapu s menom AWA MANGARA!

Podobne aj ako Ibiho Maigu ju osud zavial z ďalekej Západnej Afriky až na Slovensko, kde v týchto dňoch akurát vydáva svoj debutový sólový album s názvom MAMA AFRICA. Jeho oficiálne vydanie a uvedenie na Slovenský trh bolo 30. októbra 2018, pričom na všetkých známych elektronických platformách ho môžete nájsť už od 5. septembra tohto roku.

Awa už od malička vedela presne čo v živote chce robiť – tvoriť hudbu, spievať, baviť a roztancovávať ľudí každého veku. Svoju prvú hudobnú skupinu založila keď ešte bola na strednej v svojom rodnom meste Bamaku s názvom Les Couquettes du Mali (Krásky z Mali). Odvtedy spolupracuje s mnohými malijskými spevákmi,

ktorý sa medzičasom stali medzinárodnými. Počas štúdia na univerzite založila rapovú dievčenskú skupinu Natty Girls, s ktorou sa stala v Západnej Afrike pomerne známa, avšak po ukončení štúdia sa interpretky rozišli každá za svojím životom.. Čo osud však nechcel, stretla v Bamaku svojho manžela Slováka, slovo dalo slovo a o pár rokov sa presunuli na Slovensko. Na Slovensku po prvých neistých krôčkoch, sa rozhodla, že opäť naštartuje svoju hudobnú kariéru, tentoraz už ako sólo speváčka, stretla hudobného producenta Marka Vossa a čuduj sa svete – prvý debutový album MAMA AFRICA je na svete.

Na albume sa striedajú tri jazyky – francúzština, angličtina a Awin rodný jazyk, Bambara. Štýlovo sú pesničky na albe svetovej popovej úrovne – tanečné s prvkami rapu a nového afro-európskeho štýlu, s názvom Afrotrap. Autorsky si Awa píše texty sama a pripravuje hudobné podklady do svojich songov väčšinou taktiež sama alebo v spolupráci s malijskými a slovenskými hudobnými producentami. Awa si taktiež produkuje svoju hudbu sama pod značkou AWA MANGARA MUSIC, pod ktorou bol aj zároveň vydaný album MAMA AFRICA a sú postupne vydávané jednotlivé vznikajúce klipy publikované na YTB a zatiaľ vybratých TV staniciach v Afrike.

Aktuálne pracuje na novom klipe ku songu BIZARRE z prvého albumu, ktorý by mal vyjsť na YTB 8. novembra 2018 a taktiež na nových pesničkách z afro-európskej hudobnej produkcie na svoj druhý album, ktorý, ak pôjde všetko dobre, by mal vyjsť niekedy v 2. polovici roka 2019.

Awina hudba je najmä popová tanečná, má ľudí roztancovať a priniesť dobrú náladu a trochu afrického horúceho slnka do všedných pochmúrnych jesenných dní, ktoré v tomto čase v Európe panujú. Awa verí, že jej hudba sa stane úspešná nielen na Africkom kontinente a v západnom svete, ale že si nájde cestu aj do sŕdc ľudí z východnej Európy a nakoniec aj na celom svete!

Sólo kariéra krásnej, exotickej a talentovanej speváčky AWA MANGARA práve začala, bude pokračovať a určite o nej ešte budete veľa počuť! Vypočujte a užite si pesničky z jej prvého albumu MAMA AFRICA, sú super!

Awa Mangara

Awa Mangara

Awa Mangara

Odkazy na oficiálny web, sociálne siete a hudobné profily “čekujte” tu:

Web: http://www.awamangara.com

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCAerBvXKyTFGL3q3k1mhKPg

Facebook: https://www.facebook.com/AWAMangaramusic/

Instagram: https://www.instagram.com/awamangaramusic/

Twitter: https://twitter.com/awamangaramusic

Snapchat: https://www.snapchat.com/add/awamangara8

Soundcloud: https://soundcloud.com/user-383487019

Ethnocloud: https://ethnocloud.com/AWA_MANGARA/

Sumbithub: https://www.submithub.com/artist/awa-mangara

Fanburst: https://fanburst.com/awa-mangara/album/mama-africa

 

Sme NONSTOP Rádio
HRÁME DOBRÚ HUDBU
www.nonstopradio.sk
info@nonstopradio.sk